MATRACE

ZDRAVOTNÍ MATRACE

Označení zdravotní matrace může používat jen matrace, která je zdraví prospěšná. Tedy ta, která má vhodné anatomické účinky, uvolní tělo během spánku, umožní mu lépe regenerovat, působí proti proleženinám a zásadně snižuje počet otočení spícího během spánku. V České republice podmínky pro získání označení Medical device class 1 získalo jen několik matrací, které mají min. 4 cm paměťové pěny a splňují další podmínky nutné k získání tohoto certifikátu.

CHCI POLŠTÁŘ!

Zaujal Vás některý ze zdravotních polštářů? Nebo ho máte již vyzkoušený a potřebujete jen rychle dokoupit další?

Nyní si můžete polštář nechat doručit od nás přímo domů.

POLŠTÁŘ

Polštář je podceňovanou součástí našeho zdravého spaní. Ani nejlepší matrace nám nepomůže vyřešit problémy s krční páteří. Matrace je určena pro regeneraci těla od ramen dolů. Anatomie našich těl předurčuje, že rovná matrace nemůže podepřít krk, v poloze na zádech ani na boku.

SVĚTOVÝ PATENT NA BOLEST ZAD

Matrace z kolekce Magnistretch využívají tlaku lidského těla na matraci a při zatížení se dvě zóny matrace roztahují opačným směrem. Tím v průběhu spánku jemně natahují páteř a umožňují regeneraci jednotlivých meziobratlových plotének a zádového svalstva, uvolňují skřípnuté nervy, zpomalují proces sesedání páteře a zlepšují krevní oběh. Spánek na této matraci má podobný účinek jako 30 minut intenzivního strečinku.

NEVÍTE SI RADY?

Náš průvodce Vám v několika krocích najde ideální matraci!

VÍTE, ŽE?

Lékaři doporučují z hygienických důvodů měnit matraci jednou za 8 let? Všechny naše matrace procházejí těmi nejnáročnějšími nezávislými testy, jsou vyrobeny výhradně v Itálii a všechny jsou vhodné pro alergiky.

VÍTE, ŽE?

Správná matrace pro děti má zásadně odlišnou funkčnost, než matrace pro dospělé. Pro malé děti do 2 let jsme vyvinuli matrace Fiaba, pro děti od 12 do 17 let máme speciální matrace s maximálně 2 cm paměťové pěny, které ideálně podporují zdravý vývin dětského těla.

VÍTE, ŽE?

Spaní na břiše lékaři nedoporučují. V této poloze špatně regeneruje jak krční, tak i bederní páteř. Spaní na zádech a boku je zdravé. Pokud přesto trváte na břiše, tak jen ve stabilizované poloze.

VÍTE, ŽE?

Páteř musí být během spánku ve své přirozené poloze. Jen tak dokáže regenerovat, jednotlivé obratle se po celém svém obvodu uvolní a vytvoří prostor pro spánkovou regeneraci meziobratlových plotének a absorpci tekutiny do nich. 4 a více cm patentované paměťové pěny na matraci Vás ideálně anatomicky podepře a pomůže odstranit bolesti bederní páteře.

VÍTE, ŽE?

Spaní bez polštáře není zdravé. 1/10 těla, tedy krk a hlava regenerují během spánku na polštáři, ramena a zbytek těla regenerují na matraci. Bolest hlavy a krční páteře pomůže vyřešit vhodný polštář z paměťové pěny.

VÍTE, ŽE?

Vaše tělo bude každý den 8 hodin v přímém kontaktu s matrací po dobu dalších cca 8 let a je klíčové, aby jádro matrace a potah neobsahovaly žádné zdraví škodlivé látky. Magniflex vyrábí všechny své produkty v Itálii a testy zdravotní nezávadnosti probíhají v německých laboratořích. Důvodem je fakt, že Německo se pyšní v Evropě nejvyšším stupněm ochrany spotřebitele a jako světový lídr v oboru zdravého spaní neakceptujeme žádné kompromisy.


PARTNEŘI

Podívejte se na katalogy našich dodavatelů